Cechy naszych garaży

Płyta warstwowa używana do budowy naszych garaży

Konstrukcja garażu z płyty warstwowej

Konstruując nasze garaże korzystamy z atestowanych blach ocynkowanych, jak również z atestowanych paneli z płyty warstwowej. Płyta warstwowa zbudowana jest z dwóch okładzin z blachy stalowej oraz rdzenia izolacyjnego, który posiada odpowiednie właściwości termoizolacyjne i mechaniczne.

Okładzina płyty wykonana jest z blachy stalowej o grubości od 0,4 do 0,6 milimetra, obustronnie ocynkowanej, pokrytej organicznymi powłokami ochronnymi oraz odpornej na korozję (zgodnie z normą PN-EN 10346:2009). Wewnętrzna warstwa izolacyjna może być wykonana:

  • ze sztywnej pianki poliuretanowej (PUR),
  • z pianki poliizocyjanurowej (PIR) o gęstości 40 kg/m³,
  • z wełny mineralnej o gęstości 100 kg/m3,
  • z wełny mineralnej o gęstości 85 kg/m3 (lite),
  • ze styropianu o gęstości 12,5 kg/m3

Płyty warstwowe występują w różnych wersjach kolorystycznych i to od Państwa zależy, który z kolorów będzie najbardziej odpowiedni.

Brama segmentowa garażu z systemem otwierania

Bramy segmentowe użyte w naszych garażach spełniają bardzo rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przepuszczalności powietrza czy też przenikania wody. Parametry te mają nie tylko wpływ na wydłużenie czasu eksploatacji bramy, lecz również na zachowanie jej walorów estetycznych przez długie lata.

Brama posiada solidny system uszczelnień, zarówno wokół samej bramy, jak i pomiędzy poszczególnymi panelami. Ponadto, dla zwiększenia bezpieczeństwa zastosowany został hamulec awaryjny blokujący bramę w przypadku jej nieoczekiwanego osunięcia. Mechanizm prowadzący oparty jest na podwójnych, łożyskowanych rolkach, w związku z czym pracuje sprawnie i nie stawia zbędnego oporu podczas użytkowania.

Zastosowane przy bramach napędy, zaprojektowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie, oferują niezawodność przy równoczesnym zachowaniu estetyki wykonania. Dołączone do zestawu w standardzie dwa piloty pozwalają na otworzenie bramy bez potrzeby opuszczania pojazdu.

Bramy posiadają szeroki wachlarz kolorystyczny, pozwalający na dopasowanie jej do wielu innych czynników, na przykład kontrastowo do koloru tynku, lub zgodnie z kolorem drzwi wejściowych do domu.

Brama garażowa segmentowa podnoszona z systemem sterowania
Okno boczne doświetlające wnętrze garażu

Dodatkowe okno boczne doświetlające wnętrze garażu

Współpraca z jednym z wiodących w swojej branży producentem okien pozwala nam na elastyczność względem wielkości oraz kształtu zastosowanego w naszych garażach okna. Kolorystyka okna, podobnie jak bramy czy tynku, zależy od preferencji Klienta.

Zastosowanie w konstrukcji garażu ocieplanego okno pozwala na dodatkowe wietrzenie wnętrza garażu, zapobiegając pozostawaniu
w jego wnętrzu nadmiaru wilgoci czy nieprzyjemnych zapachów oraz doświetla wnętrze garażu.

Dodatkowe drzwi do garażu

Zastosowane w naszych garażach dodatkowe drzwi boczne umożliwiają łatwy dostęp do części tylnej garażu, co w przypadku zaparkowanego we wnętrzu pojazdu może okazać się niemożliwe wchodząc przez bramę garażu. Udogodnienie to eliminuje również potrzebę otwierania głównego wejścia do obiektu, a tym samym wpuszczanie do wnętrza – na przykład w okresie zimowym – nadmiaru zimna i wilgoci.

Drzwi boczne ułatwiające dostęp do wnętrza garażu
Blachodachówka kryjąca dach garażu jest rozwiązaniem trwałym i estetycznym

Dach garażu kryty blachodachówką

Blachodachówki są jednym z popularniejszych pokryć dachowych. Te zastosowane w konstrukcji naszych garaży wykonane są z blach stalowych powlekanych, co powoduje, że są trwałe i estetyczne.

Kolejną z zalet blachodachówek jest łatwość ich montażu oraz mała masa. Istotny z punktu widzenia użytkownika jest fakt pokrycia blachodachówek wieloma warstwami powłok antykorozyjnych i wykończenie ich nowoczesnymi, odpornymi powłokami ozdobnymi.

Dachy z blachodachówki dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych, w wariancie matowym lub w połysku, więc mogą Państwo wybrać produkt najbardziej dopasowany do swojego gustu czy też spójny kolorystycznie z pozostałymi elementami garażu.

Stosując odpowiednią konserwacji oraz dokonując regularnych przeglądów pokrycia dachowego, jak i systemu rynnowego spowodujesz, że dach będzie Ci służył przez długie lata.

Ocieplenie garażu

Garaż ocieplony ma tę przewagę nad zwykłym blaszakiem, że utrzymuje się w nim w miarę stała temperatura. W zależności od typu użytej płyty warstwowej stosowana jest różna izolacja. Najczęściej garaż jest ocieplony styropianem firmy Panel-Tech co sprawia, że latem jego wnętrze nie nagrzewa się nadmiernie, natomiast zimą we wnętrzu garaży ocieplonych tynkowanych panuje utrzymująca się na stałym poziomie temperatura. W efekcie ogranicza to do minimum powstawanie niemiłych zapachów oraz skraplanie pary wodnej, zapobiegając między innymi szronieniu się szyb pojazdu.

Dodatkową izolacją termiczną jest tynk znajdujący się na zewnątrz garażu, chroniąc naturalnie przed zmianami temperatury.

Otynkowanie garaży zwiększa jego izolację termiczną
Orynnowanie garażu odprowadza nadmiar wody z dachu

Rynny i wywietrzniki na garażu

Orynnowanie garażu wykonane jest z systemu rynien plastikowych, co zapewnia ich trwałość na lata. Należy jednak pamiętać o okresowym udrażnianiu rynien, szczególnie w okresie jesiennym, aby udrożnić system odprowadzania wody pochodzącej z opadów czy wiosennych roztopów. Znacząco zwiększy to żywotność dachu i zapobiegnie zawilgoceniu ścian czy wnętrza garażu.

Natomiast zastosowanie kratki wywietrznika powodującego niewymuszony obieg powietrza zapewni dodatkowe wietrzenie wnętrza garażu ocieplanego, co zapobiega pozostawanie w jego wnętrzu nadmiaru wilgoci.